E-Ticaretin Avantajları

eticaret, sosyalmedya, alisveris, perakendecilik, depo, avantaj, maliyet, al, sat, pandemi, perakende, toptan, alsat, e-ticaret, alıcı, satıcı, hepsiburada, trendyol, n11, sahibinden,

Yükselen Dinamik: E-Ticaret

 

 

Tartışmasız pandemi döneminde en çok değeri artan sektörler arasında E-Ticaret yer alır. Kimine göre hala güvenilmez bir alışveriş kanalıyken, bazılarımız hangi kampanya nerede ne zaman yapılır ezberledi bile. E-Ticaret’in bazı avantaj ve dezavantajlarını, ek olarak bilinmesi fayda sağlayacak bazı bilgileri de sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

 

 

E-Ticaret Neden Tercih Edilir?

 

 

 • E-Ticaret geleneksel perakendecilik gibi, sabit bir depo gerektirmeyebilir. Depolama riskinegirmeden satış yapabilirsiniz.
 •  
 • Perakendecilik gibi bulunduğunuz çevreye bağımlı kalmanız gerekmez, her yere satış yapabilirsiniz.
 •  
 • Eritmek istediğiniz stokları kampanya ve indirimlerle kolayca öne çıkararak alıcıya ulaştırabilirsiniz. Tanıtım, reklam imkanları hem çeşitlidir, hem maliyeti düşüktür.
 •  
 • Belli saatlerde açılan mağazalar yerine, her gün her saat açık bir mağazanız olmuş olur.
 •  
 • Müşteri için bir avantaj olarak, bulunduğunuz yerde olmayan ürünü kolayca internetten kapınıza getirebilirsiniz.
 •  
 • Çarşı-Pazar gezmeye vaktiniz yoksa, her an alışveriş yapabileceğiniz internet ortamı sizin için daha cazip olacaktır.

 

 

Peki E-Ticaret’in Dezavantajları Var Mı?

 

E-Ticaret’in kimine göre dezavantaj kimine göre de avantajıdır bu: Yüz yüze iletişim yok! Bu durum eski usüllerde pazarlıkla alışveriş yapmayı seven insanlara cazip gelmeyecektir.

 

E-Ticaret’in bir diğer dezavantajı ise rekabet gücü yüksek olmayan firmaların fiyatta düşememesi sonucu piyasada tutunamaması oluyor.

 

Klasik ticarette bir ayakkabıyı deneyip beğenmeme şansına sahipsiniz. Ancak online alışverişte deneyip beğenmemek iade gerektireceğinden hem müşteri hem satıcı için vakit ve kargo bedeli israfı oluşturacaktır.

 

Kargo gönderim süresinin uzaması ve yanlış kargo gönderimleri de hem satıcı hem müşteri açısından mağduriyet oluşturmaktadır.

 

 

 

Sizler İçin Bazı Notlar:

 

Alıcılar için avantajlı fiyatları bulmak fiyat karşılaştırma sitelerinde daha kolay. Bir ürünü almadan bu aracı siteleri kullanabilirsiniz. Böylece piyasadaki sıkı rekabetten faydalanarak çok daha uyguna ürün alabilirsiniz.

 

Direkt temasın sorun olduğu bu dönemde her yaştan ve her kesimden insan E-Ticaret’le bir şekilde tanışmaya başladı. Size tavsiyemiz geç kalmamanız olur.

 

E-Ticaret’te dikkate değer bir hususta setli satılan ürünlerin, tekli satılana göre fiyat avantajı barındırması olmuştur.

Etiketler: eticaret, sosyalmedya, alisveris, perakendecilik, depo, avantaj, maliyet, al, sat, pandemi, perakende, toptan, alsat, e-ticaret, alıcı, satıcı, hepsiburada, trendyol, n11, sahibinden, kredikartı, kart
Temmuz 27, 2020
Listeye dön